Facom - jeden z wiodących i najbardziej rozpoznawalnych producentów profesjonalnych narzędzi na świecie.

Szeroki wachlarz świetnie wykonanych narzędzi zaowocował tym, że produkty tej marki możemy znaleźć w każdej dziedzinie...
Narzędzia charakteryzujące się niebywałą trwałością i przykuwającym oko wyglądem.
Wsparcie ze strony Facom Polska powoduje, że klient może liczyć na pełną obsługę przedsprzedażną (pokazy i prezentacja produktu) jak i posprzedażną (serwis).
Podobnie jak Facom, Firma należąca do grupy SB&D (Stanley Black & Decker).
Producent narzędzi ręcznych i narzędzi zenergizowanych.
PRODUKTY EXPERT

opracowane w odpowiedzi na potrzeby i wymagania profesjonalistów od początku opracowane wg specyfikacji działu rozwoju technicznego grupy Stanley spełniają wymaania obowiązujących norm ISO i DIN

RELACJA JAKOŚĆ/CENA EXPERT

Produkty Expert zostały opracowane, by wytrzymać intensywne profesjonalne użytkowanie. Pozycjonowanie cen gamy EXPERT jest starannie opracowane, by odpowiedzieć na oczekiwania konkurencyjności użytkowników.
Dziś Gedore to nie tylko narzędzia ręczne, to potężna "grupa" skupiająca pomniejsze działy, z których każdy ma inną profesję i asortyment. W skład grupy Gedore wchodzą między innymi:

RAHSOL - DREMOTEC - dynamometria.
HABERO - narzędzia do pobijania.
DAKO - wyposażenie dla instalatorów.
BALDUR - ściągacze.
OCHSENKOPF - narzędzia dla drwali, cieśli.
METEC - Meble warsztatowe.
KLANN - specjalistyczne narzędzia do montażu i napraw samochodów.
TORQUELEADER - dynamometria.
LÖSOMAT - narzędzia i urządzenia hydrauliczne.
CAROLUS - narzędzia warsztatowe.
GEDORE - powstało w Niemczech w 1919r. Od samego początku celem Firmy była produkcja i zaopatrzenie rynku lokalnego w narzędzia o jak najlepszych parametrach technicznych.
DeWalt - Jedna z wielu marek należących do potężnego koncernu Stanley Black&Decker.

Marka słynie na świecie z elektronarzędzi akumulatorowych a także niezawodnych elektronarzędzi sieciowych do prac w betonie, metalu oraz drewnie.  Z tak szerokiej oferty elektronarzędzi każdy dobierze odpowiednie narzędzie do swoich potrzeb.
Podobnie jak w przypadku Marki Facom, DeWalt stawia na profesjonalną obsługę klienta końcowego w przypadku przedsprzedaży (pokazy i prezentacja produktu) jak i po sprzedaży (serwis).
Firma powstała zaraz po zakończeniu II Wojny Światowej na terenie Japoni w mieście Kakegawa. Założycielem był Soichiro Yamashita. W 1973 roku otwarto pierwszy oddział w Europie (Niemcy).
Oferta Firmy sprowadza się teoretycznie do narzędzi nasadowych. W przypadku których - osiągnęli mistrzostwo.
Szwedzki producent odzieży roboczej. Firma powstała w 1975 roku, obecnie należy do Hultafors Group. Snickers Workwear oferuje zaawansowaną odzież roboczą dla rzemieślników, którzy w pracy wymagają maksymalnego bezpieczeństwa, ochrony i funkcjonalności.
Firma powstała w 1882 roku na terenie Niemiec w mieście znanym jako "zagłębie narzędziowe" Wuppertal. Wiodący w Europie producent wszelkiego rodzaju szczypiec.
Początki szczypiec w Europie sięgają drugiego tysiąclecia p.n.e., czyli do czasów kiedy ludzie rozpoczęli wykuwać żelazo. Szczypce pozwalały im na przenoszenie rozgrzanych do czerwoności żelaznych elementów i trzymanie ich podczas obróbki na kowadle. Kształt współczesnych szczypiec używanych do odkuwania nie różni się prawie wcale od tych używanych w czasach starożytnych.
W skład grupy Knipex wchodzi Firma Rennsteig - katalog produktów do pobrania.
Firma założona w 1970r. we Włoszech. Firma specjalizuje się w produkcji profesjonalnych walizek, skrzyń i toreb na potrzeby przechowywania i przenoszenia narzędzi. Jednym z segmentów GT Line jest produkcja niezwykle wytrzymałych i odpornych na wszelkiego rodzaju czynniki skrzyń pod nazwą Exploler.
Produkty GT-Line dzielą się na trzy podstawowe grupy.

- Walizki narzędziowe.
- Torby narzędziowe WORK.
- Walizki/kufry specjalistyczne Exploler

Katalogi do pobrania
Ingersoll Rand datuje się na 7 marca 1871 roku. Wówczas to, Simon Ingersoll uzyskał patent na parową wiertarkę do kamienia. Firma powstała w Stanach Zjednoczonych. Szeroka oferta produktów pneumatycznych zenergizowanych i specjalistycznych sprężarek skierowany na rynek Automotive i do  Przemysłu.
Założenie fabryki wkrętów i nakrętek Willi Hahn GmbH & Co. KG w Wuppertalu datuje się na 1939r. tym samym na datę powstania Firmy Wiha. Specjaliści w wkrętakach.
Wkręcanie jest najbardziej powszechną technologią łączenia. Przenoszenie siły na wkręt odbywa się poprzez odpowiednie umiejscowienie. Z tego względu każdy wkręt wymaga odpowiednio dopasowanego swoim profilem narzędzia np.: wkrętaka, klucza nasadowego lub bitu.

Klasyczne profile wkrętów to: profil płaski, krzyżowy PH i PZ, sześciokątny i czworokątny. Nowymi profilami są TORX® i TORX PLUS®. Poza tym są inne profile takie jak Torq-Set® i Tri-Wing®.

O tym i o innych produktach Wihy można przeczytać w katalogach do pobrania.
Czołowy producent ściągaczy i wszystkiego co jest z nimi związanego. Firma powstała w Niemczech miasto Hilden zaraz po zakończeniu I wojny światowej tj. 1919 roku.
Poza katalogiem podstawowym do pobrania są katalogi podzielone na produkty z przeznaczeniem:

- Silniki i przenoszenie napędu.
- Branża motoryzacyjna.
- Przemysł.

Ciekawostką jest przewodnik w doborze odpowiednich narzędzi.
Jeżeli poszukujecie narzędzi z oferty poniższych Firm. Prosimy o kontakt, jesteśmy wstanie zaoferować dany asortyment na dogodnych warunkach.
BTRaczkowski
ul. Żurawia 26
05-840 Brwinów
NIP: 5341847071
Regon: 017202710
PKO BP S.A. Inteligo
14 1020 5558 0000 8102 3079 6956